Skip links

Tuz Odası

tuzodasi-min

Tuz Odası

Tuz odası yapımında hazırlık aşamasından, yapım aşamasında kullanılan malzemeden, işçiliğe kadar tüm özellikler maliyete doğrudan etki etmektedir. Dolayısıyla tüm bu unsurlar göz önüne alınarak Tuz odası yapımı maliyeti söz konusu olduğunda farklı fiyat seçenekleri karşınıza çıkabilir. Bu aşamada tüm unsurlar kaliteli ve uygun maliyetli olması için firma olarak ön plana çıkan firmayı tercih
ederek profesyonel hizmet alabilirsiniz. Yüksek müşteri memnuniyeti ve kaliteli işçilik ile müşteri memnuniyeti sunmak adına oldukça iddialı hizmet alabilirsiniz.

Tuz Odası Yapımı

Tuz odalarının eski dönemlerden beri şifalı olduğuna dair inanışlar mevcuttur. İçerisindeki bileşenler ile insan sağlığı açısından pek çok etkilere sahip olan tuz odaları yapımı ile şifalı etkileri özel alanlara taşıyarak özel sistemlerden yararlanabilirsiniz. Özel olan bu alanların sağlık yaşam merkezlerinde, alternatif tedavi kliniklerinde ve bazı otellerde yapıldığı bilinmektedir. Tuz odası yapımında son dönemlerde oldukça fazla talep oluşmakta ve Türkiye de yaygın olarak gelişmektedir. Yapımı ve tüm aşamaları profesyonellik gerektiren bu iş için kaliteli hizmet alabilir ve sorunsuz kullanım imkânına sahip olabilirsiniz. Tüm işlemler için başından sonuna kadar size en doğru hizmet verilmektedir.

Tuz Odası Yapım Özellikleri

Son dönemlerde oldukça yaygın olarak gündeme gelen ve pek çok yerde karşımıza çıkan tuz odaları yapımı için profesyonel hizmet alabilirsiniz. Tuz odası yapımı tam anlamıyla profesyonellik ve deneyim gerektiren bir iş olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapım aşamasının oldukça önem taşıdığı şu durumda yapım aşamaları sırasıyla belirlenmeli ve ona göre yapılmalıdır. Tuz odası aşamaları sırasında en önemli unsurun yapılacak olan yerin doğru şekilde belirlenmesidir. Sonrasında özellikleri belirlenerek odanın projesi hazırlanmalıdır. Proje hazırlanarak tuz odasının inşası için gerekli olan tüm hazırlıklar tamamlanması ve yapılmaya başlanmalıdır. Yapım aşamaları sırasında tüm ayrıntıya dikkat edilerek yapılması halinde oldukça başarılı bir uygulama olarak bitmesi mümkün olmaktadır. Bu sayede istenildiği gibi şifa kaynağı oluşabilir.

Tuz Odası Yararları

Tuz odaları bilindiği gibi tuz mağaralarında bulunan şifalı ortamı istenilen yere taşıyan sistemlerdir. Tuz odaları ile şifalı ortamı sağlık merkezlerine, tedavi merkezlerine, otellere ve evlere taşıyabilirsiniz. Tuz odalarında tuz parçacıkları insanlar tarafından solunabilir hale gelmektedir. Bu şekilde olması için tuzlar hidrojeneratör isimli sistem sayesinde mikropartikül haline getirilir. Bu sayede çok fazla küçültülmüş olan tuzlar nefes yolu ile alınarak sonumun yollarını açmada oldukça kuvvetlidir. Ayrıca birçok yarara sahip olan tuzun antibakteriyel özelliği de bulunmaktadır. Bu şekilde solunum yollarını temizlemek açısından oldukça etkilidir. Sonumun problemi çeken kişiler tuz odaları sayesinde daha rahat solunum imkânı bulur ve rahatça nefes alır. Tuz odaları sayesinde daha fazla nefes alır ve oksijen ihtiyaçlarını fazlası ile karşılama imkânı bulur. Çok fazla yararı bulunan tuz odaları sadece solunum problemi çeken hasta insanlar için değil sağlıklı ve hiç bir sorunu olmayan kişiler için de oldukça faydalıdır ve kullanılması tavsiye edilir.

Tuz odalarında mikro boyutlara getirilmiş olan tuzlar ciğerlerin sağlığı açısından önemli olmaktadır. Astım, nefes sorunu ve koah gibi rahatsızlığı bulunan kişiler şifa bulmak amacı ile bu odalardan fayda sağlayabilirler. Sadece rahat nefes almaya değil birçok soruna faydalı olan odalar sayesinde uyku problemi, yorgunluk, halsizlik gibi sorunlara da çözüm bulabilirsiniz. Farklı model ve yapıları ile birlikte kaliteli hizmet alabilir ve tuz odası modelleri sayesinde güvenilir hizmet sunabilirsiniz.

Tuz Odası Modelleri

Model seçenekleri olarak aktif tuz odaları esas olarak mikro parçacık tuzlardan oluşur. Bu parçacıklar solunuma ciddi şekilde etki sağlar. Bu odaların temeli özel ekipmanları sayesinde tuzu ezerek oda içerisine dağıtmasına dayalıdır. Bu şekilde kuru tuz terapisi uygulanır ve Haloterapi adını alır.

Diğer bir model olan pasif tuz odalarında denizlerden elde edilen çok çeşitli tuz türleri yer alır. Bu odalar daha çok insan yapımı ortamlardır. Tamamen doğal olan ortamda yabancı hiç bir madde bulunmaz ve uygulanan bu terapi Speleotherapi adını alır. Duygusal huzuru yakalamak, rahatlamak ve meditasyon açısından en ideal ortamdır.

Tuz Odalarını Kimler Kullanamaz

Tuz odalarını büyük bir rahatsızlığı bulunmayan herkes kullanabilmektedir. Kanser, kalp yetmezliği, yüksek tansiyon gibi önemli rahatsızlığı bulunan kişilerin bu odaları kullanması önerilmemektedir. ​
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.