Skip links

Rassoul Banyosu

1-min
Rassoul Banyo eski bir Arap ritüelidir. Bitkisel buhar banyosu ile çamurun birleşimidir. Özel bir çamur karışımı tüm vücuda uygulanır. Elektrikli ısıtmalı Ergonomik oturma gruplarından gelen sıcaklıkla vücut sıcaklığı artarak çamurun vücutta kuruması sağlanır. Buhar jeneratörünün devreye girmesiyle birlikte çamurun tekrar nemlenmesi sayesinde cilt üzerinde bulunan kirleri çamur içine emer.

Rassoul Banyosu Nedir?

Kökeni Arap kültürüne dayanan bu banyo türü Türkiye’de çok yaygın olmamakla birlikte yeni yeni keşfedilmeye başlanan isimlerden biri. Özel karışımlarla hazırlanan çamur bu banyo içerisinde vücuda sürülür ve mucize bundan sonra başlar.

Elektrikli ısıtma alanları sayesinde özellikle kış aylarında hamam gibi bir görev gören Rassoul banyosu çamurun vücutta kalmasını ve iyice emilmesini sağlar. Devreye giren buhar jeneratörleri vücut sıcaklığının artmasını sağlar ve bu sayede gözenekler açılır.

Açılan gözenekler çok daha iyi bir sonuç almanız yardımcı olur. Banyo içerisindeki ergonomik oturma alanları sayesinde keyif içerisinde vakit geçirebilirsiniz. Sıcaklık değerleri sağlığınızı tehlikeye atmayacak şekilde ayarlanır ve banyo sonrasında kendinizi kuş gibi hafif hissedersiniz.

Neden Rassoul Banyosu Yapmalı?

Çamur banyosu olarak da bilinen bu banyo türü cildinizin dinlenmesini, yenilenmesini ve nem kazanmasını sağlar. Özellikle soğuk kış günlerinde esnekliğini ve nemini kaybeden cildinizi bu yöntemle geri kazanabilirsiniz.

Terapi kişiye özeldir ve özel karışımlar neye ihtiyacınız varsa ona göre düzenlenebilir. Sizi anlayan bu terapi sonrasında gereksinimlerinizi elde eder ve kendinizi rahatlamış hissedersiniz. Kan dolaşımı artar, vücut nemlenir, cilt sorunları hafifler ya da tamamen ortadan kalkar.

Rassoul Banyosu Sonrası

40 °C sıcaklıkta yapılan Rassoul banyosu sonrası vücut çamurdan güzel bir şekilde arındırılır. Bu arınma işlemi sırasında ılık su kullanılır ve duş sonrasında kısa bir dinlenme süresi bulunur.

Aromatik bitkilerin rahatlatıcı etkisinin daha uzun sürmesini isterseniz eğer özel masaj yöntemlerine de başvurabilirsiniz. Rassoul banyosu süresince sıcaklığı yüksek bir alanda kalacağınız için banyo sonrasında bol bol sıvı tüketerek kaybettiğiniz suyu geri alabilirsiniz.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.