Skip links

Kar Odası

karodasi-min
Buhar veya sauna faaliyetinin bitiminden sonra kan dolaşımını düzenlemek amacıyla girilen özel olarak tasarımı gerçekleştirilmiş odalardır. Kar odaları kesinlikle şok havuzu veya şok kovaları ile karıştırılmamalıdır. Çünkü bu uygulamada diğer 2 uygulamada görülen ani tepkime olayı görülmemektedir. Kar odaları vücudunuzu soğutmak için daha yumuşak ve yavaş bir yöntem olarak tercih edilmektedir. Hem sağlık hem de temizlik açısında şah havuzu veya şok kovalarından uzak duran kişilerin ilk tercihi kar odaları olmaktadır.
Buhar odalarında veya saunada ısınmış ve terlemiş vücudu serinletmek amacıyla kar odasından alınan doğal karı ilk olarak kol ve bacak bölgelerine, daha sonra ise tüm vücuda gezdirilerek sürülmesi en ideal uygulanış biçimidir. Kar odasında üretilen karda herhangi bir kimyasal bir olay kesinlikle bulunmadığı için kullanılan kar tamamen doğaldır. Karın bu şekilde kullanılması sayesinde cilt ciddi anlamda canlanmaktadır ve kan dolaşımını hızı fark edilir derecede artmaktadır. Bu durum bağışıklık sisteminin oldukça artmasına neden olmaktadır. Kar odasının her buhar ya da saunadan sonra kullanılmasında asla sakınca bulunmamaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken hasta olunmamasıdır. Kaliteli bir kar odası için mekânın ısı korumasının ve diğer fiziki durumum oldukça iyi incelenmesi ve ona göre ayarlanması gerekmektedir.
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.